O Smyku

Przedszkola Smyk - Połączenie tradycji i nowoczesności

Posiadamy 2 lokalizacje: ul. Piłsudskiego 28 ( grupy przedszkolne) oraz ul. Mylna 3A (grupy przedszkolne oraz żłobek). Przedszkole przy ul. Piłsudskiego to zabytkowa kamienica, z ciepłym i klasycznym, przedszkolnym wystrojem, przestronnymi salami oraz własnym placem zabaw. Atrakcyjna lokalizacja w centrum miasta sprawia, że to dobry punkt dla rodziców, ale również wspaniała baza dla dzieci. Przedszkole przy ul. Mylnej znajduje się w sąsiedztwie SP 4. Nowoczesny budynek umiejscowiony z dala od gwaru głównych ulic jest na ogrodzonym terenie i również posiada własny plac zabaw. Jasne kolory i materiały użyte do wykończenia tworzą przemyślaną przestrzeń do nauki i zabawy. W budynku mieści się również grupa żłobkowa. Oba przedszkola oferują wiele atrakcyjnych zajęć oraz profesjonalną i ciepłą kadrę. Dla udogodnienia i komfortu rodziców nasze placówki czynne są w godz. 6. 00 – 16.30 przez 12 miesięcy w roku. Oba budynki mają własne kuchnie, dzięki czemu posiłki są przygotowywane na miejscu - zawsze świeże, smaczne, zdrowe i zgodne z aktualnymi normami dotyczącymi żywienia dzieci. W naszej placówce przestrzegamy Konwencji Praw Dziecka oraz kierujemy się powszechnie przyjętymi normami społecznymi i moralnymi. Najważniejszym zadaniem naszego przedszkola jest zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa na najwyższym poziomie i stworzenie im jak najlepszych warunków rozwoju. Temu są podporządkowane: opieka, wychowanie i edukacja.

Misja i cele:
Tworzymy warunki wychowawcze i edukacyjne zapewniające wspomaganie rozwoju dzieci zgodnie z ich indywidualnymi predyspozycjami. Dążymy do wyrównania szans edukacyjnych wszystkich dzieci . Stwarzamy atmosferę sprzyjająca akceptacji każdego dziecka. Pragniemy aby nasze dzieci posiadały umiejętność racjonalnego myślenia. Chcemy aby nasze dzieci były ciekawe świata, pomagamy stać się samodzielnymi, poznać siebie i rozumieć innych. Staramy się aby wychowankowie znajdowali oparcie w opiekunach i specjalistach. Wychodzimy naprzeciw potrzebom i zainteresowaniom dzieci. Przestrzegamy praw dziecka, dbamy o dobre stosunki międzyludzkie i skuteczną komunikacje interpersonalną. Wzmacniamy wiarę dziecka we własne siły i możliwości oraz zapewniamy osiągniecie sukcesu. Zmierzamy do tego aby dziecko było świadome i wrażliwe. Pragniemy, aby tworzenie dawało naszym dzieciom radość i nauczyło ich twórczo i kreatywnie myśleć oraz działać w przyszłości.

Bezpieczeństwo:
Przedszkola Smyk są placówkami o bardzo wysokim standardzie, które powstały z myślą o najmłodszych mieszkańcach Kwidzyna i nie tylko. Przedszkola pod każdym względem są przystosowane do potrzeb dzieci. Placówki spełniają wszelkie wymogi prawa krajowego oraz Unii Europejskiej. Dysponujemy przestrzennymi, słonecznymi salami dydaktycznymi oraz specjalnie przystosowanymi do potrzeb dzieci toaletami w obu przedszkolach. Placówki zostały wyposażone w systemy bezpieczeństwa tj. kamery i domofony. Place zabaw należące do przedszkoli są ogrodzone i monitorowane, wyposażone w atestowane urządzenia zabawowe. Wszelkie materiały wykończeniowe posiadają atesty i są odpowiednie dla dzieci w wieku przedszkolnym.

pilsudskiego
mylna